LİMON BAHÇELERİNİN MERKEZİ MERSİN ERDEMLİ SİLİFKE

LİMON BAHÇELERİNİN MERKEZİ MERSİN ERDEMLİ SİLİFKE

TÜRKİYE’NİN LİMON DEPOSU OLARAK BİLİNEN MERSİN’DE LİMON HASADI BAŞLADI.

TÜRKİYE DE LİMONUN %70 İNİ KARŞILADIĞI MERSİN ‘DE LİMON BAHÇESİ SAHİBİ OLMAK AYRICALIK. ÖZELLİKLE İHRACAT KAPILARININ AÇILMASIYLA BİRLİKTE LİMON GÜNDEN GÜNE DEĞERLENMEKTEDİR. TÜRKİYE DE EN ÇOK LİMON ÜRETEN MERSİN DIŞ ÜLKELERE DE LİMON İHRACATI YAPMAKTADIR. RUSYA, IRAK, UKRAYNA, JAPONYA, ÇİN, SUDİ ARABİSTAN, GÜRCİSTAN, AZERBAYCAN, YUNANİSTAN, AFGANİSTAN DA LİMON İHTİYACINI MERSİN DEN KARŞILAMAKTADIR.

BU ÜLKELERE 5842 TON LİMON İHRAÇ EDEREK KARŞILIĞINDA 3 MİLYON 444 BİN 68 DOLAR ELDE EDİLDİ. LİMON TÜRLERİNE GEÇECEK OLURSAK HEPSİ BİRBİRİNE BENZESE DE BİRDEN FAZLA ÇEŞİDİ VARDIR. ÖRNEĞİN LEMAS, İTALYAN, ENTER, KÜTDİKEN, KIBRIS LİMONU, MAYER, AYDIN LİZBON MİSKET OLARAK TÜRLERİ VARDIR. MERSİN’İN EN ÇOK LİMON ÜRETEN İLÇESİ ERDEMLİ’DİR. ÜRETİMİ BELLİ BİR ZAHMET GEREKTİREN LİMON BELLİ BİR İKLİM KUŞAĞINDA YETİŞMEKTEDİR.

ANCAK PAZARI HEM YURT İÇİNDE HEMDE YURT DIŞINDA HAZIR. SOĞUĞA KARŞI ÇOK HASSAS OLAN LİMON HAVA SICAKLIĞI EKSİYE DÜŞTÜĞÜNDE KURUYABİLİYOR. BUNUN İÇİN TÜRKİYE DE SADECE MERSİN VE İLÇELERİNDE YETİŞMEKTEDİR. LİMON GEREKLİ EMEĞİ VERDİKTEN SONRA ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK BİR ÖZELLİĞE SAHİPTİR. EN UYGUN YATIRIM TÜRÜ OLAN LİMON BAHÇESİ ALMAK SİZLERE NAKİT KAZANMA FIRSATI SUNUYOR. BÜTÇEYE GÖRE LİMON BAHÇESİ ALMAK VE SATTIĞINIZ LİMONLARLA NAKİT KAZANMAK SİZİN ELİNİZDE. LİMONA YAPTIĞINIZ HER HİZMET TABİRİ CAİZSE SİZE YOL SU ELEKTRİK OLARAK GERİ DÖNECEKTİR. BİZLER VİP GAYRİMENKUL YATIRIM VE DANIŞMANLIK ŞİRKETİ OLARAK ALIRKEN DE KAT VE KAT KAZANDIRAN TÜM ARSA BAHÇE ALIM VE SATIMLARINIZDA SİZLERİN YANINIZDAYIZ.

GELİN SİZDE VİP GAYRİMENKUL AİLEMİZE KATILIN SİZDE ALIRKEN DE KAZANIN

Paylaş