EV ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

EV ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Öncelikli olarak ev satın alımlarında her şeyden önce bütçenizi doğru belirmeniz gerekmektedir. Bütçenizi doğru belirlemek size genellikle uzun süren bu süreçte zaman kazandıracak ve enerjinizi tüketmeyecektir. Bütçenizi doğru olarak belirledikten sonra yapmanız gereken şey ise doğru gayrimenkul uzmanını bulmak. Çünkü herkesin kafasında hayallerini süsleyen bir ev mutlaka vardır. Amacımız sizi hayallerinizdeki eve kavuşturmak.  Aklınızdaki kriterleri belirledikten sonra tüm ev seçeneklerini mutlaka ön elemeden geçirin.

Peki bu elemeyi nasıl yaparız ?

Öncelikli olarak evi , bulunduğu konum , genişliği, bulunduğu katı ve ulaşım imkanlarına göre  değerlendirmelisiniz. Bunlar size ilk dikkat etmeniz gereken hususlarda başta gelen önerilerimiz dilerseniz bu sıralamayı kendi isteklerinize göre genişletebilirsiniz.

Mesela ilk adım , evin krediye uygun olup olmadığını araştırın.

Daire için istenilen fiyatları diğer emsallerine göre değerlendirin.

Evin üzerinde herhangi bir borç veya haciz olup olmadığını araştırın.

Bütçenizi kendi ödeme planlarınıza göre oluşturun ve değerlendirin.

Konutu incelerken odaların kullanımlarını ve kullanışlılığına bakıp değerlendirin.

Size kazanç sağlayan bir yatırım yapmak ve kafa karıştıran problemleri önlemek amacıyla bilinçli bir tüketici olmak ve doğru gayrimenkul’ü bulmak gerekiyor.  Bizler VİP GAYRİMENKUL ailesi olarak sizleri her yaşam tarzı ve bütçeye uygun fiyatlarla hayalinizdeki eve kavuşturmaktaki yolculuğunuzda yanınızda olmak ve yardımcı olmak istiyoruz. Sizin için bu elemeleri yapıp değerlendiriyoruz ve sizin için en uygun olan gayrimenkul’ü buluyoruz .Tapu işlemleri mi ?  Hiç dert etmeyin! Hayalinizdeki  evi anlamak , bulmak ve sizi o eve kavuşturmaktaki yolculuğunuzda  tabi ki tapu işlemlerinde de sizlerin yanında oluyoruz. Gerekli evraklarınızı hazırlayarak birlikte tapu işlemlerinizi de tamamlıyoruz. İçiniz rahat olsun. Siz yeter ki hayal edin. Gerisi bizde. ?

Paylaş