MERSİN VE KIZKALESİ

MERSİN VE KIZKALESİ

MERSİN VE KIZKALESİ

  • Kategori: Haber
  • Yorum Yok
  • Oylama:
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
    Loading...

MERSİN YANİ ESKİ ADIYLA İÇEL,TÜRKİYE’NİN EN KALABALIK ONUNCU İLİDİR.MERSİN;AKDENİZ,MEZİTLİ,YENİŞEHİR,TOROSLAR,ANAMUR,AYDINCIK,BOZYAZI,SİLİFKE,TARSUS,ÇAMLIYAYLA,ERDEMLİ,GÜLNAR İLÇELERİNE SAHİPTİR.MERSİN BİR LİMAN KENTİDİR.VE MERSİN LİMANI TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK LİMANLARINDAN BİRİDİR.

TARİHİ KISMA GELECEK OLURSAK MERSİN’NİN HELENİSTİK DÖNEMİNDE İSMİ ZEPHYRİON’DUR.ARAP AKIMLARI SIRASINDA KENT BOŞALTILMIŞTIR.19.YÜZYILDA BİR KÖY OLAN BU BÖLGE.KONAR GÖÇER YAŞAM TARZINA SAHİP OLAN TÜRKMEN AŞİRETİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTIR VE ADINI BU TÜRKMEN AŞİRETİNDEN ALMIŞTIR.

MERSİNİN EN GÖZDE GÜZELLİĞİ OLAN ERDEMLİ İLÇESİNDE BULUNAN KIZKALESİ.

KIZKALESİ;TARİHTE SELEVKOSLAR,ROMALILAR,BİZANSLILAR,SELÇUKLULAR,ERMENİLER,FRANSIZLAR,KARAMANLILAR,VE OSMANLILARIN HAKİMİYETİNDEN KALMIŞ ÖNEMLİ BİR YERLEŞİM YERİDİR.YAPILAN KAZILARDA M.Ö. 4.YÜZYILDAN KALDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

KIZKALESİ SAHİLLERİNDE BUGÜN YOĞUNLUK HAREKETLİLİK YAŞANIYOR.UNESCO’NUN DÜNYA MİRAS GEÇİCİ LİSTESİNDE YER ALMKATADIR.VE SAHİLLERİNDE SICAKLIĞIN ARTMASIYLA YERLİ VE YABANCI VATANDAŞLARIN AKININA UĞRAMAKTADIR.

KIZKALESİ TURİZM VE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN ÇALIŞKAN AÇIKLAMA YAPTI VE BU AÇIKLAMADA ‘PANDEMİ NEDENİ İLE VATANDAŞLARIN İÇERİDE KALIP SIKILDIĞINI,ÜZERLERİNDE OLUŞAN STRESTEN KURTULMAK VE SERİNLEMEK İÇİN KENDİLERİNİ DENİZE ATTIKLARINDAN BAHSETTİ.

BU TATİL BÖLGESİ KIZKALESİNDE 1 HAZİRANDAN İTİBAREN OTELER,MOTELLER VE PANSİYONLAR HİZMETE GİRDİ.

SİZDE BU TATİL BÖLGESİNİ ZAMANINIZI DEĞERLENDİRMEK İÇİN TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.

VİP GAYRİMENKUL İYİ TATİLLER DİLER.

Paylaş :

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2017 VIP EMLAK LTD ŞTİ . Tüm hakları saklıdır.