Yazlık Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık insanlar için kışlık ev alımından sonra ikincil ihtiyaç olarak görülmektedir.Fakat aslında yazlık gayrimenkul yatırımı için en iyi fırsatlardan birisidir.

Yazlık almak için özellikle Akdeniz Bölgesi tercih edilmektedir.Akdeniz Bölgesinin tercih edilme sebeleri ise güneşli gün sayısının fazla olması, uzun kumul plajlarının olmasından dolayıdır.

Yazlık daire alımında her zaman doğru bir emlak şirketi ile yola çıkmalısınız. Emlak şirketi bölgeyi bilen bölgeye ve işine ,işin mevzuaatına hakim olmalıdır.

Aynı zaman da işinde yetkin gayrimenkul yatırım uzmanları ile çalışmaya başlamalısınız. İşinde yetkin olan gayrimenkul uzmanı kriterlerinize göre en uygun gayrimenkul sunumunu size yapar. Bu durum ise sizin için hem maddi olarak hem de zaman olarak tasarrufta bulunmanızı sağlar. Gayrimenkul alımında zaman en önemli donelerden birisidir. Piyasasında ya da piyasasının altında olan gayrimenkuller hızla satılmaktadır. İşinde yetkin olan gayrimenkul danışmanınız ise sizi en kısa zamanda bu uygun dairelerin sunumunu size yapmalıdır.

Yazlık daire tercih ederken öncelikle kriterlerimizi ve bütçemizi belirlemeliyiz.

Kriterlerimizin en başında ise yatırım yapılacak bölgeye önem gösterilmelidir. (Yazlık daire alımına her zaman yatırım olarak bakmakta fayda var çünkü alınan fiyat 6 ayda kendisini  tercih edilen bölgeye göre belirli bir oranda amorte etmektedir).

Kriterlerimiz de  ise öncelik sıramız her zaman bölge olmalıdır. İstediğimiz bölge de ise diğer kriterlerimizi sağlayabilmeliyiz.

Yola çıkarken bütçemizde esnek olmalıyız, net bir rakam ile gayrimenkul arayışına girmeniz sizi kısıtlayabilir ve duruma daha dar bir bakış açısına neden olur.

Bölgenin öncü gayrimenkul emlak şirketi olan VİP GAYRİMENKUL bu arayışınızda sizin için en mantıklı yatırımı kısa zamanda sizinle buluşturmak için burdayız.

Danışman Işıl Seymen

 

 

Paylaş