Mersin’in Gözde İlçelerinden Erdemli

Mersin’in Gözde İlçelerinden Erdemli

Mersin’ in En Gözde İlçelerinden Erdemli

Erdemli Mersin’in ilçelerinden biri olan giriş ve çıkışları çam ağaçlarıyla kaplı bir bölgedir. Son zamanlarda aşırı talep ve ilgi gören bir ilçe haline gelmiştir. Bu nedenle turizm açısından oldukça gelişmiş kültürel ve sosyal açıdan da gelişim göstermektedir. Erdemli Tc ilanından sonra küçük bir yerleşim yeriyken 1954 te ilçe haline gelmiştir. Ayrıca doğal güzellikleri olan sayılı ilçeler arasındadır. Erdemli ilçesi tarım alanında oldukça verimli topraklara sahip olup limon un ana vatanı haline gelmiştir. Gerek deniz manzarası gerekse yeşilliği doğa manzarası Erdemli ‘yi özel kılan özelliklerindendir.

Bunun yanı sıra son dönemlerin en çok yatırım yapılan ve değerlenen ilçesidir.  Aynı zamanda öğrenciler tarafından çok tercih edilmekte ve beğenilmektedir. Erdemli Mersin-Antalya karayolu üzerinde bulunup Mersin’e 35 km uzaklıktadır. Aynı zamanda Erdemli, Silifke’ye 47, Tömük’e 13 , Güzeloluk’a  40 km uzaklıktadır. Erdemli’nin yaz ayları sıcak ve aşırı nemli, kış ayları ise  oldukça ılık ve yağışlı geçer. Yüksek dağlık bölgesi ise yazın serin ve bol yağışlı, kışın kar yağışlı ve soğuk olur.

Ayrıca Erdemli’nin en büyük piknik alanı olan Erdemli Çamlığı Erdemli’nin kocahasanlı bölgesinin çıkışında bulunur. Aynı zamanda denize girmek isteyen tatilcilerin ve yazlıkçıların hem piknik veya kamp yapacağı hem de denize gireceği bir ormanlık alandır.  Bunun yanında yeni yapılan yapıtları, avm’si de elit bir görünümdedir. Erdemli sahili ilçenin gelişmesiyle birlikte gelişim göstermiştir.  Özellikle yaz ayları sahilde yapılan etkinlikler, konserler, festivaller adeta bir renk katmaktadır.

İlçenin lunaparkı, kafeleri, yeme içme yerleri, eğlence mekanları çokça ilgi görmektedir. Ayrıca Erdemli kızkalesine oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabileceğiniz ve kolaylıkla da gayrimenkullerinizi satacağınız Erdemli sizleri bekliyor.

Gelin sizleri de ev bu güzel ilçemizden ev sahibi yapalım…

Danışman ilanlarını incelemek için Tıklayınız.

Diğer ilanlarımız için Tıklayınız.

Vip Gayrimenkul

DANIŞMAN NESLİHAN YAKAR

 

Paylaş