MERSİN CENNET CEHENNEM MAĞARASI

MERSİN CENNET CEHENNEM MAĞARASI

MERSİN SİLİFKEDE BULUNAN CENNET CEHENNEM MAĞARASI YER ALTINDAKİ SULARIN UZUN YILLAR BOYUNCA KİREÇ TABAKASINI ERİTEREK İÇERİSİNDEKİ SUYUN BOŞALMASI İLE ALTI OYULAN TAVAN YAPISININ ÇÖKMESİYLE MEYDANA GELMİŞTİR.

CENNET OBRUĞU;

DERİNLİĞİ 70 METRE OLAN OLUŞUMUN TABAN KISMININ GÜNEY TARAFINDA 200 M UZUNLUĞUNDA VE EN DERİN NOKTASI 135 M OLAN BÜYÜK BİR INAĞARA GİRİŞİ VARDIR.BASAMAKLARLA ULAŞIM SAĞLANMAKTADIR.OBRUĞUN TABAN KISMINA 450 BASAMAK İLE ULAŞILMAKTADIR.

CEHENNEM OBRUĞU;

CENNET OBRUĞUNUN 75 M KUZEYİNDE BULUNMAKTADIR.SÖZ KONUSU ÇÖKÜĞE İNMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.SEBEBİ OBRUĞUN DIŞ KISIMLARININ İÇ BÜKEY BİR OLUŞUMA SAHİP OLMASIDIR.128 M DERİNLİĞE SAHİPTİR.

BU BÖLGEDEKİ GEZİLECEK DEĞERLİ OLUŞUMLARDAN BİRİDİR.CENNET CEHENNEM DIŞINDA GEZİLİP GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER ARASINDA;ASTIM MAĞARASI,MERYEM ANA KİLİSESİ,ZEUS TAPINAĞI DA YER ALMAKTADIR.

BU TARİHİ YERLERİN OLDUĞU BÖLGEDE YANİ NARLIKUYUDA SATILIK VE KİRALIK BİR ÇOK VİLLA VE DAİRE SEÇENEKLERİMİZ BULUNMAKTADIR.SİZDE BİREBİR YAKINDAN BU HARİKALARI GÖRMEK VE TATİLİNİZİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORSANIZ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMENİZ YETERLİDİR.

VİP GAYRİMENKUL

Paylaş